FEITIAN ePass (A4B/ K39)

Značka: Feitian

FIDO klíč ePass slouží k přihlášení do webových služeb pomocí asymetrické kryptografie. Ta ochrání váš  Facebook, Gmail, Twitter, Azure  a mnoho jiných účtů před heckery a zaručí vám klidný spánek. Bezplatný software vám pomůže si jej nakonfigurovat podle představ. Vyráběný firmou FEITIAN, který je lídrem v odvětví již od 1998  a určený zejména pro firmy, banky, politiky a novináře, ale i pro běžné uživatele, kterým záleží na ochraně.  Připravili jsme pro vás jednoduchý  video návod  a instalaci zvládne každý. Podporován programem pokročilé ochrany od Google . Žádné fixní poplatky a ani baterie. Funkce:  FIDO2, FIDO U2F a HOTP. Klíč je možné použít pro eObčanku.

Varianta:
Dostupnost Skladem Momentálně nedostupné Zvolte variantu
Můžeme doručit do:
9.12.2022 9.5.2023 Zvolte variantu
Kód: A4B K39 Zvolte variantu
475 Kč 745 Kč od 475 Kč 395,83 Kč bez DPH 620,83 Kč bez DPH od 395,83 Kč bez DPH
FEITIAN ePass (A4B/ K39)
Značka: Feitian
1000+
1000+
spokojených zákazníků
Autorizovaný
Autorizovaný
prodejce
Rychlé doručení
Rychlé doručení
do 48 hodín
Technická
Technická
podpora

Bezpečnost a odolnost

ePass má v sobě zabudovaný bezpečný secure element (SE), který zaručí  maximální ochranu před cílenými útoky* . Jedná se o čip, kde je uložen soukromý klíč, potřebný k podepisování vygenerované „challange“ a bezpečné přihlášení do webové služby. Facebook. Samozřejmostí je také pokročilá ochrana před klonováním,  která vás ochrání před vytvořením kopie klíče. 

*Secure element (SE) je stavěn na různé formy hackerských, ale i fyzických útoků, jako například pouštění specifického elektrického napětí, aby se získal soukromý klíč. Na rozdíl od mobilních zařízení funguje offline, čímž se zvyšuje level zabezpečení. 

 

Fido statistika-min keeprivacy

Google ve své studii zkoumal bezpečnost jednotlivých metod přihlášení.

Mezi další silnou stránku ePassu patří  odolnost . Je vyroben z tvrzeného plastu (USB-C verze je vyrobena z hliníku). Díky kvalitnímu zpracování jej můžete nosit vždy komfortně u sebe a to například na klíčence. To umožní jej mít vždy tehdy, pokud jej potřebujete. 

Aplikace na zprávu od FEITIANU

Bezplatné aplikace pro správu od FEITIANU vám usnadní práci s klíčem. Pár kliky si umíte spravovat jednotlivě funkce klíče, jako reset, nastavení PINu a mnoho jiných. Aplikace jsou vytvořeny pouze na produkty od FEITIANU, čímž se eliminují chybové hlášky a  zlepšuje se kompatibilita .

Pomůže vám nakonfigurovat si klíč dle vašich požadavků bez nutnosti placeného softwaru třetích stran. Dostupné pro MacOS a Windows.

Využívá bezpečnostní protokol HOTP, to zvýší zabezpečení přihlašování do Windows a vy tak nemusíte mít strach z neoprávněného přístupu. Přihlášení probíhá pomocí jména, hesla a zasunutí ePass klíče do USB portu.

Aplikace pro Windows, která slouží k ukládání hashe (HOTP-  funkce, určená především pro organizace) na ePass.

Kompatibilita ePassu

Každý najde využití! Od majitelů e- shopů , firem, krypto nadšenců kteří si chtějí zajistit svá aktiva, ale i běžné uživatele. Seznam podporující FIDO standard se každým dnem zvětšuje.  Pokud nevíte, jaké služby podporují přihlašování pomocí FIDO bezpečnostního klíče ePass, tak seznam naleznete na tomto odkazu  a to zvolením security protocol FIDO2, FIDO U2F a HOTP.

Klíč je kompatibilní s OS: 

  • Windows
  • ChromeOS
  • MacOS
  • Linux 

Mezi nejznámější podporované služby patří: 

Podpora sluzeb-min keeprivacy

Podpora passwordless  

Budoucnost v přihlašování. Jako první tutu službu zavedl Microsoftu a do jejich služeb  (Outlook, Onedrive, Azure) se umíte přihlásit jen pomocí FIDO klíče a PINu. Žádné dodatečné hesla ani e-mailové adresy. Aktuálně na implementaci pracuje i Apple a Google, dostupná by měla být koncem roku.  

Cílem je se zbavit hesel, která jsou zranitelná a dvoufaktorového ověření jako je např. SMS a Google authentifikátor, které zase nepraktické a neposkytuje dostatečnou ochranu.  

#1 v rychlosti a bezpečnosti přihlášení 

Třída FIDO klíčů ePass jsou favoritem v bezpečné autentifikaci a to díky kombinaci bezpečnosti a rychlosti přihlášení. Na rozdíl od smart card nebo TOTP kódů není zapotřebí dodatečný hardware (čtečka karet, mobilní zařízení), čímž se ušetří náklady. Rychlost přihlášení je v průměru 3x rychlejší než u jiných způsobů.  

Metody přihlášení-min keeprivacy

Renomovaný výrobce

Jedná se o lídra v kyberbezpečnosti. Tato firma působí v této oblasti od roku 1998. Díky dlouholetým zkušenostem v odvětví vyrábí produkty pro firmy, banky a velké instituce. Mezi jejich zákazníky patří Google, Symantec, Audi a mnoho jiných. Firma FEITIAN je také výrobce klíčů Titan od Google . 

Přibližně 60 % z celkových 1 000 zaměstnanců tvoří R&D, kteří pracují na výzkumu. Jejich produkty jsou vybaveny vysokobezpečnými čipy, buď od americké firmy NXP nebo německého Infineonu, více info o firmě .

Doplňkové parametry

Kategorie: Bezpečnostní tokeny
Záruka: 2 roky
IP68: A4B

Jde o lídra v kyberbezpečnosti. Tato firma působí v oblasti bezpečnosti od roku 1998 a vyrábí produkty pro firmy jako je Google, Symantec a podobně. Přibližně 60% z celkových 1 000 zaměstnanců tvoří R & D (kteří pracují na výzkumu bezpečnosti). Jejich produkty jsou vybaveny vysoko bezpečnostními čipy, buď od americké firmy NXP, německého Infineonu nebo švýcarského STMicroelectronics.