FEITIAN ePass NFC USB-C (K40)

Značka: Feitian

USB-C verze FIDO klíče ePass NFC vyrobená z hliníku. Slouží k přihlášení do webových služeb pomocí asymetrické kryptografie. Ta ochrání váš  Facebook, Gmail, Twitter, Azure  a mnoho jiných účtů před heckery a zaručí vám klidný spánek. Díky  NFC čipu  je kompatibilní s mobilním zařízením.  Bezplatný software vám pomůže si jej nakonfigurovat podle představ. Vyráběný firmou FEITIAN, který je lídrem v odvětví již od 1998  a určený zejména pro firmy, banky, politiky a novináře, ale i pro běžné uživatele, kterým záleží na ochraně.  Připravili jsme pro vás jednoduchý  video návod  a instalaci zvládne každý. Podporován programem pokročilé ochrany od Google. Žádné fixní poplatky a ani baterie. Funkce:  FIDO2, FIDO U2F a HOTP. Klíč je možné použít pro eObčanku.

Dostupnost Skladem
Můžeme doručit do:
9.12.2022
Kód: 67
895 Kč 745,83 Kč bez DPH
FEITIAN ePass NFC USB-C (K40)
Značka: Feitian
1000+
1000+
spokojených zákazníků
Autorizovaný
Autorizovaný
prodejce
Rychlé doručení
Rychlé doručení
do 48 hodín
Technická
Technická
podpora

Bezpečnost a odolnost

ePass NFC (USB-C) má v sobě zabudovaný bezpečný secure element (SE) od americké firmy NXP , který zaručí  maximální ochranu před cílenými útoky* . Jedná se o čip, kde je uložen soukromý klíč, potřebný k podepisování vygenerované „challange“ a bezpečné přihlášení do webové služby. Facebook. Samozřejmostí je také pokročilá ochrana před klonováním,  která vás ochrání před vytvořením kopie klíče. 

*Secure element (SE) je stavěn na různé formy hackerských, ale i fyzických útoků, jako například pouštění specifického elektrického napětí, aby se získal soukromý klíč. Na rozdíl od mobilních zařízení funguje offline, čímž se zvyšuje level zabezpečení. 

 

Fido statistika-min keeprivacy

Google ve své studii zkoumal bezpečnost jednotlivých metod přihlášení.

Mezi další silnou stránku ePassu patří  odolnost . Je vyroben z tvrdé hliníkové konstrukce. Díky kvalitnímu zpracování jej můžete nosit vždy komfortně u sebe a to například na klíčence. To umožní jej mít vždy tehdy, pokud jej potřebujete. 

Aplikace na zprávu od FEITIANU

Bezplatné aplikace pro správu od FEITIANU vám usnadní práci s klíčem. Pár kliky si umíte spravovat jednotlivě funkce klíče, jako reset, nastavení PINu a mnoho jiných. Bezplatné aplikace jsou vytvořeny pouze na produkty od FEITIANU, čímž se eliminují chybové hlášky a  zlepšuje se kompatibilita.

Pomůže vám nakonfigurovat si klíč dle vašich požadavků bez nutnosti placeného softwaru třetích stran. Dostupná pro MacOS a Windows. Jednoduše si umíte vygenerovat certifikáty a spravovat FIDO, PIV, HOTP funkce klíče. 

Využívá bezpečnostní protokol HOTP, to zvýší zabezpečení přihlašování do Windows a vy tak nemusíte mít strach z neoprávněného přístupu. Přihlášení probíhá pomocí jména, hesla a zasunutí ePass klíče do USB portu.

Aplikace pro Windows, která slouží k ukládání hashu (HOTP-funckie  , určená především pro organizace) na FIDO klíč.

Kompatibilita ePassu

Každý najde využití! Od majitelů e- shopů , firem, krypto nadšenců, kteří si chtějí zajistit svá aktiva, ale i běžné uživatele. Seznam podporující FIDO standard se každým dnem zvětšuje.  Pokud nevíte, jaké služby podporují přihlašování pomocí FIDO bezpečnostního klíče ePass, tak seznam naleznete na tomto odkazu  a to zvolením "security protokol" : FIDO2, FIDO U2F a HOTP.

Klíč je kompatibilní s OS: 

  • Windows
  • ChromeOS
  • MacOS
  • Linux 
  • Android (Pouze při  přihlašování se do služeb přes webový prohlížeč přes NFC)
  • iOS (Pouze pomocí aplikace SmartLock přes NFC)

Mezi nejznámější podporované služby patří: 

Podpora sluzeb-min keeprivacy

Podpora passwordless  

Budoucnost v přihlašování. Jako první tutu službu zavedl Microsoftu a do jejich služeb  (Outlook, Onedrive, Azure) se umíte přihlásit jen pomocí FIDO klíče a PINu. Žádné dodatečné hesla ani e-mailové adresy. Aktuálně na implementaci pracuje i Apple a Google, dostupná by měla být koncem roku.  

Cílem je se zbavit hesel, která jsou zranitelná a dvoufaktorového ověření jako je např. SMS a Google authentifikátor, které zase nepraktické a neposkytuje dostatečnou ochranu.  

#1 v rychlosti a bezpečnosti přihlášení 

Třída FIDO klíčů ePass jsou favoritem v bezpečné autentifikaci a to díky kombinaci bezpečnosti a rychlosti přihlášení. Na rozdíl od smart card nebo TOTP kódů není zapotřebí dodatečný hardware (čtečka karet, mobilní zařízení), čímž se ušetří náklady. Rychlost přihlášení je v průměru 3x rychlejší než u jiných způsobů.  

Metody přihlášení-min keeprivacy

Renomovaný výrobce

Jedná se o lídra v kyberbezpečnosti. Tato firma působí v této oblasti od roku 1998. Díky dlouholetým zkušenostem v odvětví vyrábí produkty pro firmy, banky a velké instituce. Mezi jejich zákazníky patří Google, Symantec, Audi a mnoho jiných. Firma FEITIAN je také výrobce klíčů Titan od Google . 

Přibližně 60 % z celkových 1 000 zaměstnanců tvoří R&D, kteří pracují na výzkumu. Jejich produkty jsou vybaveny vysokobezpečnými čipy, buď od americké firmy NXP nebo německého Infineonu, více info o firmě .

Doplňkové parametry

Kategorie: Bezpečnostní tokeny
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.1 kg

Jde o lídra v kyberbezpečnosti. Tato firma působí v oblasti bezpečnosti od roku 1998 a vyrábí produkty pro firmy jako je Google, Symantec a podobně. Přibližně 60% z celkových 1 000 zaměstnanců tvoří R & D (kteří pracují na výzkumu bezpečnosti). Jejich produkty jsou vybaveny vysoko bezpečnostními čipy, buď od americké firmy NXP, německého Infineonu nebo švýcarského STMicroelectronics.