Jubiter Blade

Značka: Feitian

Díky Bluetooth čipu  můžete transakce provádět jednoduše a bezpečně přes aplikaci (šifrování AES-128 bit). Mobilní aplikace je dostupná pro Android a iOS a navržena striktní politikou tkz. "Data not collected". O uložení kryptomen se stará čip (SE) od německého Infineonu s certifikací EAL6+, který je osazen v jednolité slitině zinku.

Jubiter je vyroben firmou FEITIAN Technologies, který je lídrem v oblasti kyberbezpečnosti od roku 1998 a navržen schématem SCHHS, čímž se eliminuje použití zranitelných MCU čipů.

Oznámení: Jubiter Blade verze pro EU JC6 ukončuje podporu kryptomen: LTC, BCH, DASH a ETC. Více info.

Varianta:
Dostupnost Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
Kód: 55/BIL 55/CER Zvolte variantu
2 999 Kč –26 % 2 225 Kč 1 854,17 Kč bez DPH
Jubiter Blade
Značka: Feitian
Jubiter Blade II
Akce
Doprava zdarma Doprava zdarma Doprava zdarma 2 999 Kč –26 %
1000+
1000+
spokojených zákazníků
Autorizovaný
Autorizovaný
prodejce
Rychlé doručení
Rychlé doručení
do 48 hodín
Technická
Technická
podpora

BEZPEČNOST

O bezpečnost vašich kryptoměn se stará SE (secure element) od německé firmy Infineon s certifikací EAL 6+. Tento čip (secure element) je stavěn proti různým formám útoků, a to i včetně fyzických útoků na hardware klíče v případě ztráty. 

Hlavní výhodou Jubiteru oproti konkurentům je, že kromě bezpečného hardwaru nabízí i bezpečný operační systém a to CC EAL5 + Java OS. Rovněž podporuje FIDO U2F, což lze využít i na přihlašování do krypto burz jako Bitfinex, Binance, ale i na ostatní webové služby.

Pokročilá dvoufaktorová anti-keyloggreová ochrana zaručí, že se k vašim kryptoměnám nikdo nedostane. Čísla PINu jsou generovány náhodným rozložením a zobrazují se pouze na peněžence. Následně se po úspěšném zadání PINu na obrazovce Jubiteru zobrazí všechny informace o transakci. Pokud je vše v pořádku, je třeba to ještě dodatečně manuálně potvrdit stiskem tlačítka OK.

Běžným problémem Bitcoin peněženek je, že nabízejí vysokou bezpečnost, ale jejich aplikace shromažďují údaje o uživateli. Proto je vždy důležité ještě před nákupem si prohlédnout jednotlivé aplikace v iOS nebo v Androidu.

Politika Jubieru Blade II je "Data Not Collected" to znamená, že o vás neshromažďuje žádné údaje ani ty anonymizované.

Jubiter Data collection

Na druhou stranu Ledger a jejich aplikace má politiku "Data not linked to you" ze znamená že sbírá o vás údaje, ale ty anonymizovány. A právě ta anonymizace může být problém. Historie nám ukázala, že anonymizované údaje jsou nebezpečné a typickým příkladem je Avast. Ten prodával anonymizované údaje a stačil jeden identifikátor nato aby je dokázali přiřadit k jednotlivým zákazníkům, více v tomto článku.

Ledger data collection

OBNOVENÍ

V případě, že ztratíte peněženku, víte si ji kdykoliv obnovit na základě obnovovací fráze. Celý tento proces probíhá off-line a je v souladu s normami BIP32 / BIP39 / BIP44. Co to znamená? Pokud jste si vytvořili peněženku na Ledger nano s 24-slovní obnovovací frází, můžete ji obnovit na Jubiter Wallet.

VÝROBCE

Tato peněženka je vyráběna firmou Feitian, který je lídrem v kyberbezpečnosti a bezpečné autentifikace od roku 1998. Feitian vyrábí produkty pro firmy jako je Google, Symantec a podobně. Přibližně 60% z celkových 1 000 zaměstnanců tvoří R & D (kteří pracují na výzkumu). Jejich produkty jsou vybaveny vysoce bezpečnými čipy, buď od americké firmy NXP, německého Infineon nebo švýcarského STMicroelectronics.

JEDNODUCHÝ NÁVOD

Nikdo učený z nebe nespadl, proto jsme pro vás připravili návod, abychom vám pomohli lépe, rychleji a jednodušeji nastavit tuto peněženku. Naše návody pravidelně aktualizujeme na základě otázek adresovaných na náš email: info@keeprivacy.cz.

PŘIJÍMÁNÍ PLATEB OFFLINE

Rozlišení obrazovky 128x64 a velikost 0,96 palce zobrazuje přehledně každou transakci. Hlavní výhodou je zobrazování QR kódu na obrazovce hardwarové peněženky, které zvyšuje celkové zabezpečení a limituje využití malwaru, zranitelnosti a Man-In-The middle útoku. Díky vestavěné baterii nepotřebujete mít u sebe mobil nebo PC a dokážete přijímat platby, což zaručuje anonymitu.

JUbiter Blade II

NAVRŽENÝ FORMOU: SINGLE CHIP HARDWARE STRUCTURE

Tzv. Achillovou patou většiny krypto peněženek je MCU nazýván Microcontroller. Ten slouží jako zprostředkovatel mezi SE (secure elementem) a displejem, klávesnicí, Bluetooth atd. Na rozdíl od SE nejsou tyto MCU čipy stavěny na různé formy útoků, což umožňuje v případě určitých chyb firmwaru napadení. To je důvod, proč je Jubiter navržen jako single chip hardware structure - aby zamezil těmto útokům a ochránil vaše digitální aktiva.

Jubiter Single Chip Hardware

KONEKTIVITA

Díky vestavěnému čipu od Norské firmy Nordic Semiconductor můžete transakce dělat jednoduše přes Bluetooth. Tyto transakce jsou bezpečně chráněny PIN kódem a manuálním potvrzením na peněžence, kde se zobrazí všechny informace o transakci. (USB podpora již brzy)

ROZMĚRY A ODOLNOST

Výška 38 mm, délka 64 mm a tloušťka 2,3 mm. Tyto kompaktní rozměry jsou o 25% menší než kreditní karta a umožňují umístění ve vaší peněžence, aniž byste si toho všimli. Jubiter je vyroben z jednolité slitiny zinku, který je odolnější než hliník, což zaručuje maximální odolnost. (je odolný vůči pádu z 1,5 m výšky)

PODPORA KRYPTOMĚN

BTC, EOS, ETH, USDC (ERC20), USDT, XRP, ERC20 (+100)

RECENZE
Fintree.cz: Hardvérová peňaženka Jubiter Blade II - Recenzia

Informatika s MišomČo je to krypto peňaženka | Jubiter Blade II

Doplňkové parametry

Kategorie: Hardwarové peněženky
Záruka: 2 roky
Native SegWit: Ne

Jde o lídra v kyberbezpečnosti. Tato firma působí v oblasti bezpečnosti od roku 1998 a vyrábí produkty pro firmy jako je Google, Symantec a podobně. Přibližně 60% z celkových 1 000 zaměstnanců tvoří R & D (kteří pracují na výzkumu bezpečnosti). Jejich produkty jsou vybaveny vysoko bezpečnostními čipy, buď od americké firmy NXP, německého Infineonu nebo švýcarského STMicroelectronics.